Gdzie oglądać Austria – Turcja? – data godzina, transmisja

Austria i Turcja spotkają się w ostatnim meczu 1/8 finału Euro 2024. Kiedy jest spotkanie Austria – Turcja? O której pierwszy gwizdek i gdzie obejrzeć transmisję na żywo? Starcie rozpocznie się 2 lipca, o 21:00, a transmisja pojawi się na TVP 1 i TVP Sport.

Informacje i statystyki przed meczem Austria – Turcja

W ostatnim meczu 1/8 finału na boisko wybiegną Austriacy i Turcy, a więc dwie reprezentacje, które wyszły ze swoich grup, mając na koncie po 6 punktów. Austriacy i Turcy od początku Euro 2024 wymieniani są w gronie czarnych koni, ale do ćwierćfinału może awansować tylko jedna z nich.

Austriacy rozpoczęli fazę grupową od porażki 0:1 z Francuzami, choć pokazali kawał dobrego futbolu, co dobrze wróżyło – i wywróżyło – na kolejne mecze. Ekipa Ralfa Rangnicka pokonała bowiem zarówno Polskę (3:1), jak i Holandię (3:2), co dało jej awans z pierwszego miejsca w grupie D.

Turcy rozpoczęli Mistrzostwa Europy od pokonania 3:1 Gruzinów. W drugim meczu entuzjazm nieco opadł, gdyż „Gwiazdy Półksiężyca” poległy i to aż 0:3 przeciwko Portugalii. W trzecim spotkaniu Turcy wrócili na właściwe tory, ograli 2:1 Czechów i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. Choć sam mecz był szalony, a decydujące trafienie padło dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Zanim zabierzesz się za zakłady na mecz Austria – Turcja, warto przejrzeć historię bezpośrednich pojedynków tych reprezentacji. Z jednej strony, ta jest dość wyrównana, bowiem Austria i Turcja wygrały po dwa z pięciu ostatnich spotkań, a raz padł remis. Inna kwestia, to wynik ostatniego towarzyskiego starcia, które zostało rozegrane tuż przed Euro 2024. Austriacy wygrali je… aż 6:1.

Oczywiście w 1/8 finału Mistrzostw Europy nikt nie spodziewa się aż takiej kanonady, ale patrząc na to, jak grają Austriacy, można zaryzykować zakłady na ich zwycięstwo. Austria stosuje bardzo wysoki, niewygodny dla rywali pressing a dodatkowo potrafi atakować na różne sposoby. To może być za dużo dla Turcji. Sprawdź też tekst, w którym mecz Austria – Turcja został rozłożony na czynniki pierwsze.

Kiedy i o której grają Austria – Turcja?

Mecz Austriaków z Turkami został zaplanowany na 2 lipca, na godzinę 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Austria – Turcja?

Stadionem, który ugości to spotkanie będzie Red Bull Arena w Lipsku.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Austria – Turcja?

Transmisja dostępna będzie na otwartych kanałach TVP 1 i TVP Sport.

Kto będzie sędzią Austria – Turcja?

Zawody poprowadzi 44-letni Portugalczyk, Artur Soares Dias.

Kto skomentuje mecz Austria – Turcja?

Komentatorami tego meczu będą Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski.