Gdzie oglądać Belgia – Rumunia? – data godzina, transmisja

Obie reprezentacje przystąpią do meczu drugiej kolejki fazy grupowej Euro 2024 w zupełnie odmiennych nastrojach. Warto wiedzieć kiedy jest i gdzie oglądać mecz Belgia – Rumunia. Spotkanie zaplanowano na 22 czerwca, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 21:00. Transmisja m.in. na TVP Sport.

Informacje i statystyki przed meczem Belgia – Rumunia

Belgowie i Rumunii są w zupełnie odmiennych nastrojach po pierwszej kolejce fazy grupowej Euro 2024. „Czerwone Diabły”, które miały pokazać moc, ostatecznie przegrały 0:1 ze Słowacją. Marnym pocieszeniem jest fakt, iż to Belgowie dominowali, ba, zdobyli nawet dwie bramki, ale te zostały cofnięte po wideoweryfikacji. Podsumowując, mająca na koncie zero punktów Belgia zagra z Rumunią. Rumuni zaskoczyli na początek Euro 2024. Ostatnie słabe mecze w ich wykonaniu sprawiały, że nie dawano im wielu szans w starciu przeciwko Ukrainie. Stało się jednak inaczej i reprezentacja Rumunii po fantastycznym spotkaniu, wytrącając wszystkie argumenty z rąk i nóg rywali, wygrała aż 3:0. Czy Rumuni pójdą za ciosem i ograją Belgów, grzebiąc ich szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2024?

Pomocna w analizie może być historia bezpośrednich spotkań Belgia – Rumunia. Do tej pory obie reprezentacje grały przeciwko sobie pięć razy, a bilans przemawia na korzyść… Rumunów. To właśnie ta ekipa wygrała trzy razy, przy dwóch zwycięstwach Belgów i ani jednym remisie. Wszystkie te mecze były jednak bardzo bliskie, a ostatni z nich został rozegrany w 2012 roku. Obecnie nie ma wątpliwości, że Belgowie dysponują silniejszą kadrą i większymi indywidualnościami, ale to Rumuni zagrali lepiej na inaugurację Euro 2024. Szykuje się więc ciekawy mecz, w którym warto obstawić gole z obu stron boiskowej barykady. Szczegółowe analizy dostępne są w tym tekście.

Kiedy i o której grają Belgia – Rumunia?

Mecz Belgia – Rumunia zostanie rozegrany 22 czerwca, o godzinie 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Belgia – Rumunia?

Pojedynek odbędzie się na RheinEnergieStadion w Kolonii. Będzie to przedostatni mecz Euro 2024 na tym obiekcie.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Belgia – Rumunia?

Mecz będzie można oglądać na antenach TVP 1 i TVP Sport.

Kto będzie sędzią Belgia – Rumunia?

Wciąż czekamy na wyznaczenie obsady sędziowskiej.

Kto skomentuje mecz Belgia – Rumunia?

Drugie starcie grupowe Belgów i Rumunów skomentuje duet Mateusz Borek i Robert Podoliński.