Gdzie oglądać Hiszpania – Francja? – data godzina, transmisja

W półfinale Euro 2024 dojdzie do hitowego starcia Hiszpania – Francja. Kiedy jest mecz, o której godzinie i gdzie oglądać transmisję? Zapraszamy do lektury tekstu.

Informacje i statystyki przed meczem Hiszpania – Francja

Z jednej strony Hiszpanie, a z drugiej Francuzi, czyli jedne z najbardziej utytułowanych reprezentacji na Starym Kontynencie. „La Furia Roja” i „Trójkolorowi” chcą wygrać Euro 2024, ale jedna z ekip będzie musiała odpaść już po wspomnianym meczu półfinałowym. Oczekiwania kibiców są duże, ale póki co, spełnia je tylko Hiszpania. Ekipa de la Fuente gra widowisko, czego nie można powiedzieć o Francuzach. Fakty są jednak też takie, że piłkarze obu drużyn mają w nogach więcej, niż 90 minut w poprzednim spotkaniu. Hiszpanie w ćwierćfinale potrzebowali bowiem dogrywki, aby wyeliminować gospodarzy turnieju, a więc Niemców. Francuzi dopiero po serii rzutów karnych uporali się z Portugalczykami.

Hiszpania nie zawodzi, jeżeli chodzi o strzeleckie wyczyny. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego strzeliła już 11 bramek. Francuzi mają na koncie ledwie trzy trafienia, a dodatkowo dwa z nich były golami samobójczymi rywali. Nie ma się co pastwić na ekipą Didiera Deschampsa, ale… nie trafiła ona jeszcze z gry. Jedynego gola strzelił Kylian Mbappe i było to trafienie z rzutu karnego w meczu z Polską.

Można zatem zadać pytanie czy wygra iberyjskie piękno a może pragmatyczna postawa Francuzów? Spoglądając w historię bezpośrednich spotkań Hiszpania – Francja, widać, że obie ekipy mają na koncie po dwa zwycięstwa w pięciu ostatnich meczach. Tylko raz w tym czasie padł remis. Ostatnie spotkanie zostało rozegrane dwa lata temu i był to wygrany przez Francuzów 2:1 finał Ligi Narodów UEFA.

Kto wygra tym razem? Stawiamy na remis w podstawowym czasie gry. Możesz przeczytać także pełną zapowiedź meczu Hiszpania – Francja, w której wymieniono liczne statystyki.

Kiedy i o której grają Hiszpania – Francja?

Półfinał zaplanowano na 9 lipca i rozpocznie się o godzinie 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Hiszpania – Francja?