Gdzie oglądać Holandia – Turcja? – data godzina, transmisja

W ostatnim meczu 1/4 finału Euro 2024 dojdzie do starcia Holendrów z Turkami. Kiedy mecz Holandia – Turcja? O której godzinie i gdzie oglądać transmisję na żywo?

Informacje i statystyki przed meczem Holandia – Turcja

Holandii można było się spodziewać w gronie ćwierćfinalistów Euro 2024, ale Turcja jest swego rodzaju niespodzianką. Zacznijmy jednak po kolei, a więc od ekipy „Oranje”. Holandia w fazie grupowej nie błyszczała, ale w 1/8 finału wreszcie pokazała swój potencjał, bardzo pewnie 3:0 pokonując Rumunię. „Pomarańczowi” zagrali na tyle dobrze, że już zaczęto ich wymieniać w gronie faworytów Euro 2024. Mając tak bramkostrzelnego gracza, jak Cody Gakpo, rzeczywiście można walczyć o najwyższe laury. Najpierw jednak trzeba pokonać Turków, którzy pokazali już, jak sprawiać niespodzianki. Turcy byli skazywani na pożarcie w meczu 1/8 finału przeciwko Austriakom, którzy uważani byli za „czarnego konia”. „Gwiazdy Półksiężyca” szybko jednak objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu.

Co zatem czeka kibiców w meczu Holandia – Turcja? Ostatnie bezpośrednie spotkanie, rozegrane w 2021 roku, zakończyło się wygraną „Pomarańczowych” aż 6:1. Można jednak przytoczyć tutaj przykład sprzed Euro 2024. Turcy przegrali 1:6 z Austrią, a na turnieju wyrzucili ich z 1/8 finału. Zatem historia bezpośrednich meczy nie zawsze się sprawdza. Warto jednak w gwoli ścisłości dodać, że ta jest remisowa. W pięciu ostatnich pojedynkach Turcy i Holendrzy zanotowali po dwie wygrane, a raz padł remis.

W nadchodzącym ćwierćfinale, patrząc jak ofensywnie są usposobieni Holendrzy i Turcy można spodziewać się, że nie dojdzie do partii piłkarskich szachów. To wróży over 2,5 bramki. Mecz Holandia – Turcja został rozłożony na czynniki pierwsze w zaprzyjaźnionym serwisie.

Kiedy i o której grają Holandia – Turcja?

Będzie to ostatni ćwierćfinał, który został zaplanowany na 6 lipca. Początek meczu o godzinie 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Holandia – Turcja?

Areną zmagań będzie Stadion Olimpijski w Berlinie. Zwycięzca meczu będzie mógł marzyć o tym, aby powrócić na ten obiekt w finale Euro 2024.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Holandia – Turcja?

Transmisja pojawi się na TVP 1 i TVP Sport.

Kto będzie sędzią Holandia – Turcja?

Sędzią meczu wyznaczono Clémenta Turpina.

Kto skomentuje mecz Holandia – Turcja?

Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski.