Gdzie oglądać Rumunia – Holandia? – data godzina, transmisja

Ostatni dzień z 1/8 finału Euro 2024 otworzą Rumuni i Holendrzy. Kiedy jest mecz Rumunia – Holandia, o której godzinie i gdzie będzie można oglądać transmisję na żywo? Ten pojedynek zaplanowano na 2 lipca, a jego początek o godzinie 18:00. Transmisja na TVP 2 i TVP Sport.

Informacje i statystyki przed meczem Rumunia – Holandia

Rumuni i Holendrzy, to reprezentacje, które mogą być zadowolone ze swoich wyników w fazie grupowej Mistrzostw Europy. Rumunia wygrała grupę E, zdobywając cztery punkty. Stawka w niej okazała się bardziej wyrównana, niż wszyscy się tego spodziewali. Rumuni na początku turnieju ograli aż 3:0 z Ukrainą, później doznali porażki 0:2 z faworyzowaną Belgią, ale w ostatnim meczu remis 1:1 ze Słowacją dał awans obu reprezentacjom.

Holandia rozpoczęła Mistrzostwa Europy od zwycięstwa 2:1 nad Polską, choć gdyby nie nieskuteczność Oranje, to wynik mógłby być dużo bardziej okazały. W drugiej kolejce Pomarańczowi zremisowali 0:0 z Francją i jasne stało się, że wyjdą z grupy. Trzeci mecz przyniósł porażkę 2:3 z Austrią, ale Oranje okazali się najlepsi w klasyfikacji drużyn z trzeciego miejsca. Układ sił w grupie E spowodował, że zamiast na spodziewaną Belgię, trafili na Rumunię.

Rumuni i Holendrzy grali przeciwko sobie już wiele razy, ale uwagę przykuwa fakt, że to właśnie Pomarańczowi wygrali cztery ostatnie bezpośrednie pojedynki. Ostatni raz obie ekipy miały sposobność grać przeciwko sobie w 2017 roku. Wówczas towarzyskie starcie zakończyło się wygraną Holendrów aż 3:0. Wcześniej Pomarańczowi wygrali też wysoko, bowiem aż 4:0. Czy to będzie zatem ciężki sprawdzian dla Rumunów?

Tego też się spodziewamy. Stawiamy na zwycięstwo Holendrów. Dodatkowo spodziewamy się, że Pomarańczowi strzelą przynajmniej dwie bramki. Szersze analizy przedmeczowe na starcie Rumunia – Holandia możesz przeczytać na zaprzyjaźnionej z nami stronie.

Kiedy i o której grają Rumunia – Holandia?

Spotkanie zostało zaplanowane na 2 lipca i rozpocznie się o godzinie 18:00.

Gdzie odbędzie się mecz Rumunia – Holandia?

Gospodarzem meczu będzie Allianz Arena w Monachium, a więc stadion, który ugościł między innymi mecz otwarcia Euro 2024.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Rumunia – Holandia?

Transmisja pojawi się równolegle na TVP 2 i TVP Sport.

Kto będzie sędzią Rumunia – Holandia?

Głównym rozjemcą będzie Niemiec, Felix Zwayer.

Kto skomentuje mecz Rumunia – Holandia?

Za mikrofonem zasiądą Maciej Iwański i Radosław Gilewicz.