Gdzie zagra Dean Henderson w przyszłym sezonie? Jest kilka opcji

Dean Henderson jest w tej chwili jednym z najlepszych bramkarzy Premier League. Jak informuje “Daily Mail”, zawodnik znalazł się na celowniku Paris Saint-Germain.

22-letni golkiper Sheffield United rozgrywa niezwykle udany sezon. W 24 meczach Premier League ośmiokrotnie zachował czyste konto. Lepsi pod tym względem w lidze są tylko Alisson i Nick Pope. Nic dziwnego, że Henderson w tym sezonie zbiera pochwały. Jego forma została również zauważona przez selekcjonera Garetha Southgate’a, który powołał go do reprezentacji. Choć młody Anglik w kadrze jeszcze nie zagrał, jest jednym z kandydatów do powołania na Euro 2020.

Kto latem powalczy o Hendersona?

Wciąż jednak nie wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Henderson jest bowiem wypożyczony do Sheffield z Manchesteru United. Golkiper przez ostatnie lata była uważany za następcę Davida De Gei. Na odejście Hiszpania jednak się nie zanosi, a 22-latek raczej nie byłby zadowolony z roli bramkarza numer dwa.

Jak informuje “Daily Mail”, Dean Henderson znalazł się na celowniku Paris Saint-Germain. Władzom klubu zależy bowiem na odmłodzeniu składu i transfer Anglika wpisałby się w ich obecny plan. Piłkarzem Sheffield United interesują się również angielskie marki. W Chelsea nie są zadowoleni z Kepy, natomiast Tottenham rozgląda się za potencjalnym następcą Hugo Llorisa.

A może 22-latek zostanie w Sheffield?

Na razie jednak nie doszło do żadnych konkretów ze strony powyższych klubów. Co więcej, trener Sheffield United, Chris Wilder, wyznał że liczy na ponowne wypożyczenie Hendersona w przyszłym sezonie. Wszystkie te warianty oznaczają, że Anglik może mieć niebawem przed sobą bardzo trudny wybór.

Komentarze

komentarzy