Genialny wynik Cristiano Ronaldo. Portugalczyk może zostać rekordzistą!

Rywalizacja z Dynamem Kijów była dla Cristiano Ronaldo wyjątkowa. Portugalczyk strzelił w tym meczu swoją 750. bramkę w karierze. Tym samym piłkarz Juventusu dobrnął do bariery, którą udało się w przeszłości przebić tylko dwóm zawodnikom. Ronaldo może zostać najlepszym strzelcem w historii.

Najwięcej goli w karierze Cristiano Ronaldo zdobył oczywiście dla Realu Madryt. W barwach „Królewskich” 35-latek zanotował aż 450 bramek. Ponad sto goli (dokładnie 118) Ronaldo strzelił w barwach „Czerwonych Diabłów”. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że lepszy wynik Portugalczyk „wykręci” w Juventusie, choć jak na razie Cristiano zanotował 75 trafień dla turyńskiej ekipy.

Ronaldo ma przed sobą jeszcze niecałe dwa lata gry dla włoskiej ekipy, dlatego można spodziewać się, że na koniec przygody z Juventusem statystyki 35-latka będą bardziej imponujące niż w przypadku wyniku w Manchesterze United. W szczególności, że Cristiano ma o co walczyć.

Goni rekordzistę

W związku z 750. golem Cristiano Ronaldo, serwis Squawka ujawnił statystyki najlepszych strzelców w historii futbolu. Biorąc pod uwagę mecze w klubach i reprezentacji, najwięcej bramek ma swoim koncie Josef Bican, który zanotował 759 goli.

Ronaldo traci zatem tylko dziewięć trafień do legendarnego napastnika. Patrząc na aktualną formę 35-latka, Portugalczyk spokojnie może zostać rekordzistą jeszcze w tym sezonie.

Komentarze

komentarzy