Gennaro Gattuso wróci na ławkę trenerską? Kierunek LaLiga!

Od niecałego roku Gennaro Gattuso pozostaje bez pracy. Po sezonie 2020/2021, włoski szkoleniowiec opuścił Napoli. Niewykluczone, że w najbliższych tygodniach Gattuso wróci na ławkę trenerską. Według ostatnich doniesień mediów 44-latek może zostać szkoleniowcem Valencii.

Gattuso rozpoczął karierę trenerską od roli grającego szkoleniowca w Sionie. Następnie wrócił do Włoch i przez krótki okres prowadził Palermo. Kolejnym przystankiem w karierze 44-latka była Grecja, a konkretniej ekipa OFI Kreta. W 2015 roku Gattuso został szkoleniowcem Pisy, gdzie nie licząc krótkiej przerwy od sierpnia do początku września 2016 roku, spędził prawie dwa lata.

Pięć lat temu 44-latek wrócił do Milanu, prowadząc najpierw zespół U-19, a następnie pierwszą drużynę. Później Gattuso miał okazję prowadzić wspomniane już wcześniej Napoli. Jedyny dotychczasowy sukces trenerski Gennaro Gattuso przypada na sezon 2019/2020 i wygraną w Pucharze Włoch z Napoli.

Gattuso szkoleniowcem Valencii?

Wiele wskazuje na to, że Gennaro Gattuso wróci na ławkę trenerską. Jak twierdzi Hector Gomez, włoski szkoleniowiec prowadzi już zaawansowane rozmowy z Valencią. W ostatnich latach ekipa „Nietoperzy” nie wydaje się wymarzonym miejscem do pracy. Zarząd klubu niejednokrotnie podejmował absurdalne decyzje. Czy charyzmatyczny Gattuso odnajdzie się w takim środowisku? Może być ciekawie.

Komentarze

komentarzy