Georginio Wijnaldum opuści Liverpool? Pojawiła się atrakcyjna opcja!

Od kilku dobrych tygodni zarząd Liverpoolu prowadzi rozmowy z przedstawicielami Georginio Wijnalduma w sprawie nowego kontraktu. Negocjacje mogą przerwać zmiany, jakie nastąpiły w Barcelonie. Według ostatnich doniesień mediów, Ronald Koeman spróbuje przekonać pomocnika „The Reds” do transferu na Camp Nou.

Dlaczego ekipa z Anfield intensywnie pracuje nad umową 29-latka? Obecny kontrakt Wijnalduma obowiązuje bowiem tylko do końca sezonu 2020/2021. Oznacza to, iż Holender już za kilka miesięcy będzie mógł prowadzić rozmowy z innymi drużynami w sprawie przenosin na zasadzie wolnego transferu. Do tego nie chce naturalnie dopuścić triumfator Premier League kampanii 2019/2020.

Georginio Wijnaldum w Barcelonie?

Według doniesień holenderskiego AD, Ronald Koeman zamierza nieco zamieszać w rozmowach Liverpoolu z agentami zawodnika. Od kilku tygodni obie strony negocjują nowy kontrakt. Jak informuje wspomniane źródło, Koeman zasugerował 29-latkowi, by ten nie przedłużał umowy.

Wpłynie to z pewnością na rozmowy między klubami. Szkoleniowiec „Dumy Katalonii” bardzo dobrze zna swojego rodaka, dlatego widzi go w swoim zespole podczas kolejnego sezonu. Roczny kontrakt Wijnalduma znacząco zredukuje wymagania „The Reds”.

Szansa na transfer

Jeśli pomocnik odrzuci propozycję umowy od Liverpoolu, to szanse na transfer z pewnością będą spore. Można bowiem przypuszczać, że zespół z Anfield chce uniknąć utraty piłkarza na zasadzie wolnego transferu.

Dodatkowo, „The Reds” intensywnie pracują nad sprowadzeniem Thiago z Bayernu. Wzmocnienie linii pomocy pozwoli spojrzeć na sprzedaż Wijnalduma zupełnie innym okiem.