Gigantyczna oferta z Chin dla piłkarza Chelsea

W ostatnich latach wielu brazylijskich piłkarzy opuszczało europejskie kluby i wybierało występy w Chinach. Powodem były oczywiście pieniądze, które dla większości zawodników z tych rejonów są z pewnością bardzo kuszące.

Jak się jednak okazuje, nie dla Williana. Brazylijczyk w tym roku skończy 31 lat i raczej nie ma co liczyć na lukratywną ofertę kontraktu od Chelsea. Klub z Londynu od wielu lat praktykuje proponowanie zaledwie rocznego kontraktu graczom 30+, dodatkowo z redukcją pensji. Informacja o odrzuconej propozycji z Chin może zatem bardzo szokować.

Zainteresowanie skrzydłowym wykazywało Shanghai Shenhua. Drużyna Chinese Super League zaproponowała dość pokaźny pakiet dla reprezentanta Brazylii. Według „UOL Esporte” wynagrodzenie podstawowe wynosiło 12 milionów euro, a dodatkowo zawodnik miał zagwarantowane mieszkanie, dwa samochody z osobistymi szoferami oraz fundusze przeznaczone na bilety lotnicze do swojego kraju.

Były zawodnik Szachtara Donieck nie był zainteresowany ofertą i pragnie nadal kontynuować swoją karierę w Europie. W przeszłości Willian wielokrotnie otrzymywał oferty z Chin, gdzie aktywnie działa jego agent – Kia Joorabchian. Wspomniany przedstawiciel piłkarza ma dobre relacje z chińskimi klubami, pośrednicząc w transferach między innymi Ramiresa oraz Oscara.

Przenosiny do Chin? Częściowo odradza je Mikel

Jakiś czas temu na temat przygody w Chinach wypowiedział się były zawodnik „The Blues” – Mikel John Obi. Nigeryjczyk przez dwa sezony bronił barw Tianjin Teda, zanim w styczniu tego roku wrócił do Anglii i zasilił Middlesbrough.

– Moja rada dla każdego, kto myśli o wyjeździe – długo się nad tym zastanów. Musisz się tam przenieść w odpowiednim czasie. Z pewnością nie powiedziałbym nikomu poniżej 30 roku życia, aby tam trafił. Piłkarze z pewnością będą tego żałować. Warto tam być przez kilka lat, choćby w celu nauczenia się innej kultury. Powinieneś jednak poczekać, aż zbliżasz się do końca swojej kariery. Pieniądze sprawiają, że ruch jest kuszący. Jeśli jednak masz doskonała karierę w Europie, wysokość kontraktu nie jest w stanie cię skusić.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy