Gigantyczna podwyżka dla Kante. Odstraszy to zapędy PSG?

N'Golo Kante
N’Golo Kante

N’Golo Kante może już niebawem zostać najlepiej opłacanym piłkarzem Chelsea. Agent pomocnika aktualnie negocjuje warunki nowej umowy dla swojego klienta, dzięki której zarobki pomocnika zostaną podwyższone do 300 tysięcy funtów tygodniowo.

Obecna tygodniówka 27-latka wynosi 120 tysięcy funtów. Nowy kontrakt znacząco zatem podwyższy jego płace, a głównym argumentem tej decyzji ma być coraz większe zainteresowanie ze strony PSG. Mistrz Francji już latem tego roku, po zakończonym mundialu, usilnie namawiał zawodnika do zmiany klubu. Ten jednak odmówił i już niebawem może zostać za to wynagrodzony.

Zgodnie z informacjami L’Equipe, rozmowy mają zakończyć się już niebawem. Wzrost zarobków sprawi, że Kante zostanie jednym z najlepiej zarabiających zawodników w Premier League. Obecnie porównywalnymi wynagrodzeniami mogą pochwalić się tylko Alexis Sanchez, Kevin de Bruyne (obaj po 350 tysięcy funtów) oraz Raheem Sterling (300 tysięcy funtów).

W obecnym sezonie Kante pełni zupełnie inną rolę na boisku aniżeli w Leicester oraz u Antonio Conte. Maurizio Sarri stara się zrobić z dwukrotnego mistrza Premier League zawodnika typu „box-to-box”, którego jest pełno na całym boisku. W wielu meczach francuski pomocnik gubi się w fazie ofensywnej, ale z każdym kolejnym meczem coraz lepiej wkomponowuje się do tej taktyki:

– Ciągle próbuję zrozumieć, jak mam poruszać się na boisku, aby nasza gra kombinacyjna wychodziła dobrze. Myślę, że wychodzi nam to coraz lepiej – stwierdził niedawno piłkarz Chelsea.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy