Giroud i Silva z nowymi kontraktami. Chelsea pożegnała dwóch golkiperów!

Piątek upływa pod hasłem oficjalnych komunikatów ze strony Chelsea. Londyński klub poinformował najpierw, iż umowę do 2024 roku przedłużył Thomas Tuchel. Nowe kontrakt do końca przyszłego sezonu otrzymali Thiago Silva oraz Olivier Giroud. Z kolei zespół ze stolicy Anglii opuszczają Willy Caballero i Jamal Blackman.

Ogłoszenie nowej umowy Tuchela było kwestią czasu. Jak się bowiem okazuje, niemiecki szkoleniowiec uzgodnił z Chelsea, iż w momencie, gdy spełnione zostaną odpowiednie warunki, jego kontrakt zostanie przedłużony do 2024 roku. Chelsea w piątek poinformowała o tym zapisie.

Giroud i Silva z nowymi kontraktami

Umowę do końca sezonu 2021/2022 podpisał Thiago Silva. Brazylijczyk okazał się bardzo dobrym wzmocnieniem dla „The Blues”, więc klub doszedł do porozumienia w sprawie przedłużenia współpracy, która ma potrwać do końca czerwca przyszłego roku.

Co ciekawe, już w kwietniu przedłużono kontrakt Oliviera Giroud. Francuz teoretycznie ma zostać w zespole do czerwca 2022 roku. Teoretycznie, gdyż jak twierdzi Matt Law z „The Telegraph”, Giroud może jeszcze opuścić klub.

Caballero i Blackman odchodzą z Chelsea

Z londyńskim zespołem już teraz żegnają się Willy Caballero oraz Jamal Blackman. Argentyńczyk trafił do Chelsea w 2017 roku. Bywały momenty, kiedy to 39-latek pełnił bardzo ważną rolę w drużynie. Nigdy w pierwszym zespole nie zadebiutował Jamal Blackman, który przebywał w Chelsea od 2006 roku. Anglik wielokrotnie był wypożyczany. W związku z wygasającą umową, 27-latek opuszcza Chelsea.

Komentarze

komentarzy