Gonzalo Higuain ogłosił zakończenie kariery

Higuain Juventus
Gonzalo Higuain fot. ESPN.com

Gonzalo Higuain rozgrywa swój ostatni sezon w karierze. Argentyńczyk poinformował na konferencji prasowej, iż po kampanii 2022 MLS zakończy swoją przygodę z piłką.

W 2007 roku Gonzalo Higuain trafił do Europy przenosząc się z River Plate do Realu Madryt. Przygoda w barwach „Królewskich” była dla Argentyńczyka całkiem udana. Razem z madryckim zespołem trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Hiszpanii. Po ponad sześcioletnim pobycie w Realu, Higuain trafił do Napoli, gdzie rozegrał wybitną kampanię 2015/2016, w której zdobył aż 36 bramek w 35 ligowych występach.

Gonzalo Higuain kończy karierę

Świetny sezon zaowocował przenosinami do Juventusu. Transfer do ekipy „Starej Damy” nie do końca okazał się trafnym ruchem, gdyż po dwóch latach Higuain trafił na wypożyczenie do Milanu w wyniku transferu Cristiano Ronaldo. Przed przenosinami do MLS, Argentyńczyk trafił jeszcze na chwilę do Premier League, reprezentując barwy Chelsea przez pół roku.

Aktualnie Higuain jest graczem Miami. 34-latek poinformował na konferencji prasowej, iż po sezonie 2022 zakończy karierę.

Komentarze

komentarzy