Gonzalo Higuain ponownie spróbuje swoich sił w Anglii? Argentyńczyk może trafić do Premier League!

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain

W Juventusie trwa obecnie akcja pod tytułem „Jak pozbyć się Gonzalo Higuaina”. Zespół z Turynu liczy, że w trakcie letniego okna ktoś zgłosi się po Argentyńczyka. Być może pomocną dłoń wyciągnie zespół z Londynu. West Ham rozważa sprowadzenie 31-latka!

Z pewnością nie tak miała zakończyć się przygoda Gonzalo Higuaina w Chelsea. Sam Argentyńczyk liczył, że przy ponownej współpracy z Maurizio Sarrim odzyska blask, którym świecił chociażby podczas sezonu 2017/2018. Niestety, Higuain na Stamford Bridge przypomniał piłkarza z Milanu, notując mocno przeciętne występy.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Ze względu na wyjazd Sarriego do Turynu, nikt nawet nie rozważał próby Chelsea w pozyskaniu 31-latka. Gonzalo wrócił do Juventusu, gdzie raczej nie jest mile widziany. „Stara Dama” szybko znalazła dla napastnika nowe miejsce. Według mediów, Higuain może trafić do Romy. Problem w tym, że sam piłkarz niechętnie zapatruje się na taką przeprowadzkę. Być może Argentyńczyk będzie miał wybór w kontekście nowego klubu.

Jak informuje bowiem Gianluca Di Marzio, West Ham rozważa wypożyczenie napastnika na sezon 2019/2020. „Młoty” straciły kilka dni temu snajpera. Marko Arnautovic w końcu dopiął swego, przenosząc się do Chin. Początkowo celem numer jeden londyńskiej ekipy był Maxi Gomez. Urugwajski napastnik trafi jednak najprawdopodobniej do Valencii. Tym samym, West Ham musi poszukiwać alternatywy.

Jedną z nich jest właśnie Gonzalo Higuain. Klub ze stolicy Anglii nie zamierza jednak sprowadzać zawodnika na zasadzie definitywnego transferu. Ekipa prowadzona przez Pellegriniego zapewne zdaje sobie sprawę, że „Stara Dama” chce szybko pożegnać się z piłkarzem, dlatego zespół z Premier League jest w stanie wypożyczyć gracza. Juventus cały czas ma nadzieję, że otrzyma ofertę w wysokości 40 milionów euro.

Niewykluczone, że ostatecznie oba kluby dojdą do pewnego kompromisu, jakim byłoby wypożyczenie napastnika z opcją wykupu po sezonie. Z pewnością kwota transferu byłaby znacznie niższa, aniżeli w trwającym oknie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy