Graham Potter chwali występy Modera i Karbownika!

W środowy wieczór zarówno Jakub Moder, jak i Michał Karbownik zadebiutowali w barwach Brighton. Zespół naszych zawodników rywalizował w 1/8 finału FA Cup z Leicester. Choć ekipa „Mew” przegrała spotkanie 0:1 po golu w 94. minucie rywalizacji, to obaj Polacy mogą być zadowoleni ze swoich występów. W pozytywnych słowach na temat gry Modera i Karbownika wypowiedział się szkoleniowiec Brighton – Graham Potter.

Przeskok z ligi polskiej do angielskiej jest ogromny. Nic więc dziwnego, że Moder i Karbownik musieli trochę poczekać na swoje debiuty. Wbrew pozorom, Polacy dość szybko otrzymali szansę. Z pewnością spory wpływ na debiuty miał fakt, iż Brighton zmaga się z problemami kadrowymi.

Pozytywna ocena

Choć gracze „Mew” przegrali 0:1 po golu Iheanacho z 94. minuty potyczki, to Moder i Karbownik mogli zejść z murawy mając poczucie dobrze wykonanej pracy. W pozytywnych słowach na temat występu debiutantów wypowiedział się Graham Potter – Zaprezentowali się z dobrej strony. Obaj mieli wpływ na grę.

Trzeba pamiętać, że dawno nie grali. W szczególności Michał. Musieli zatem przejść przez niełatwą drogę, a mimo to zrobili to naprawdę dobrze. Myślę, że będzie coraz lepiej. To był ich pierwszy mecz. Śmiało można powiedzieć, że są dwoma pozytywami tego wieczoru.