Griezmann coraz bliżej nowego klubu?

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann

Antoine Griezmann i Atletico Madryt to już powoli przeszłość. Francuz za pomocą mediów społecznościowych oficjalnie poinformował o swoim odejściu. Kibice jednak nie poznali najważniejszej odpowiedzi – w jakim klubie 28-latka będzie występował w przyszłym sezonie.

Oczywiście największym faworytem do pozyskania napastnika wydaje się Barcelona. Fabrizio Romano, dziennikarz „Di Marzio” informował o chęci aktywowania przez „Dumę Katalonii” klauzuli w wysokości 125 milionów euro. Według źródeł dziennikarzy „Marca”, porozumienie jest już bliskie, a umowa uzgodniona już jakiś czas temu, zostanie podpisana w ten weekend.

W ostatnich dniach francuskie media jednak wypuścił w eter informację, jakoby PSG także wykazywało zainteresowanie Griezmannem. Prawnik zawodnika miał otrzymać taką propozycję od dyrektora Paryżan – Antero Henrique’a.

Miała ona zawierać o wiele większe wynagrodzenie, aniżeli proponuje obecny mistrz Hiszpanii. Napastnik w stolicy Hiszpanii pobierał aż 23 miliony euro rocznie, z kolei na Camp Nou jego zarobki zostałyby zredukowane o 7 milionów euro. Właśnie w tym aspekcie katarscy szejkowie widzą największe szanse na przekonanie zawodnika do transferu.

Wydaje się jednak, że Griezmann – tak jak rok temu – jest skłonny przenieść się tylko do Barcelony. W oświadczeniu, które wygłosił we wtorek, zdradził, że ma zamiar w nowym miejscu zdobywać trofea, a przenosiny do drużyny Ernesto Valverde z pewnością mu to zagwarantują.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy