Grosicki nokautuje Bolton! Wyśmienita forma Polaka

thetimes.co.uk

Kamil Grosicki niczym wytrawny bokser wypunktował wczorajszego wieczoru drużynę Boltonu. Jego Hull wygrało 4:0, a reprezentant Polski zapisał na swoim koncie dwie asysty i bramkę. Cieszy wysoka forma motoru napędowego kadry przed wrześniowymi meczami eliminacyjnymi. Angielska prasa zachwycona grą Polaka.

Nadal nie pewna jest sytuacja Kamila Grosickiego, który po spadku Hull do Championship próbuje przejść, do któregoś z klubów Premier League. W gronie potencjalnych zainteresowanych wymienia się Watford, które objął Marco Silva, czyli trener, który ściągał „Grosika” do Hull. Ponadto mówi się także o Newcastle United. Jeśli Rafael Benitez oglądał wczorajszy popis Grosickiego, to szansa na transfer jeszcze tego lata znacznie wzrasta. „Grosicki pokazał, dlaczego tak wiele klubów Premier League się nim intresuje” – pisał Daily Mail. Były pomocnik Rennes w kwadrans rozprawił się z drużyną Boltonu. Już w 13 minucie po jego rajdzie i dograniu bramkę zdobył Adam Diomande. 6 minut później „Grosik” po kolejnej dynamicznej akcji skrzydłem dograł tym razem do Jarroda Bowena, który głową umieścił piłkę w siatce. W 29 minucie reprezentant Polski wziął sprawy w swoje ręce i po rajdzie skrzydłem i zejściu do środka pokonał bramkarza Boltonu. Tym samym Grosicki znokautował rywala już w pierwszej połowie.

W drugiej części spotkania Polak nie zwalniał tempa, chociaż nie podwyższył swojego dorobku. „Torturował swoich rywali” – pisał The Sun o grze pomocnika w drugiej połowie. Cztery minuty przed końcem spotkania trener Leonid Slutcki zmienił Grosickiego, a w jego miejsce wprowadził Jamesa Weira. Polak otrzymał od kibiców owacje na stojąco. Potwierdzeniem jego wspaniałego występu było wybranie na piłkarza meczu, co było oczywistym wyborem. Dzięki wygranej Hull awansowało na 6 miejsce w tabeli Chapionship. W pięciu dotychczasowych spotkaniach ligowych 29 -latek strzelił dwa gole i zanotował trzy asysty. W poprzednim sezonie Polak zdobył cztery bramki i zaliczył osiem asyst, przy czym część sezonu rozegrał w barwach Rennes. Rosyjski trener Hull jest zachwycony polskim pomocnikiem, choć z pewnością liczy się z tym, że w niedługim czasie będzie musiał radzić sobie bez niego. Jeśli Grosik w następnych spotkaniach zagra równie imponująco, to transfer do Premier League będzie o krok. Niewątpliwie dużym oknem wystawowym dla Polaka będą zbliżające się mecze kadry w eliminacjach z Danią i z Kazachstanem. Portal transfermarkt.de wycenia wartość „Grosika” na 7 milionów euro, ale wydaje się, że nawet dla Hull byłaby to śmieszna oferta za 29 -latka.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł bonusu!