„Prędzej czy później to się wydarzy” – Guardiola zdradza plany odnośnie przyszłości

Pep Guardiola
Pep Guardiola

Pep Guardiola jest na dobrej drodze, aby w maju zdobyć kolejny tytuł Premier League. Dla Hiszpana byłoby to już drugie ligowe mistrzostwo w Anglii, a ósme w całej karierze menedżera. Jak jednak będzie można porównać je do tych z Barcelony i Bayernu Monachium? Głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany.

– To bez wątpienia najtrudniejsza liga. Liczba spotkań, pogoda, sędziowie ciągle mówiący „graj, graj graj” i wiele klasowych zawodników. W Anglii pięć lub sześć drużyn walczy na koniec sezonu o wygraną – stwierdził Pep.

47-latek postarał się także spojrzeć na ostatnie lata pod kątem swojego rozwoju.

– Jestem lepszym menedżerem niż w Niemczech czy w Barcelonie z powodu obecności w Anglii. Dlaczego? Głównym powodem jest to, że nauczyłem się radzić z wieloma sytuacjami, w ekstremalnych okolicznościach. Aktualnie wykonujemy dobrą pracę, na którą patrzy cały świat. To fantastyczne.

Szkoleniowiec „Obywateli” zdradził także plany odnośnie swojej przyszłości. Podobnie jak Jose Mourinho, pewnego dnia zechce zasiąść za sterami narodowej reprezentacji.

– Wcześniej czy później to się wydarzy. Praca co trzy dni jest bardzo angażująca, a prowadzenie kadry to spokojniejsze zajęcie, które pozwoli mi np. na grę w golfa. Obecnie nie mam kompletnie na to czasu. Jeśli będę miał taką szansę, a jakaś reprezentacja złoży mi ofertę, rozpatrzę ją.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy