„Mamy dopiero styczeń. Nadal możemy dopaść Liverpool”

Pep Guardiola
Pep Guardiola

Szybko strzelona bramka przez Sergio Aguero w starciu z Newcastle początkowo nie zwiastowała kłopotów dla drużyny Pepa Guardioli. Mimo to ekipa hiszpańskiego szkoleniowca została pokonana przez „Sroki”, co może poważnie pokrzyżować ich plany obrony mistrzostwa Anglii.

W przypadku dzisiejszego zwycięstwa Liverpoolu nad Leicester, strata „Obywateli” do lidera Premier League będzie wynosić już siedem punktów. Zważywszy na liczbę 14 kolejek do końca, taka liczba oczek wydaję się być do odrobienia, lecz przy obecnej formie „The Reds” ta sytuacja nie wygląda już tak kolorowo.

Czy podobnego zdania jest Guardiola?

– Jeśli Liverpool dziś wygra, będzie mieć dużą przewagę. Ale to dopiero styczeń, nie kwiecień czy maj. Przed nami nadal sporo meczów i nie mamy zamiaru się przedwcześnie poddać. Nadal mamy szansę na tytuł i wiemy, że potrzebujemy punktów. Kiedy gonisz rywala, nie możesz przegrywać spotkań.

Ekipa z Etihad Stadium nie wyglądała wczoraj najlepiej. Pomimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki i dobrym początku, drużyna Rafy Beniteza w doskonałym stylu wypunktowała słabości Manchesteru City.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy