Hakim Ziyech mógł trafić zimą do Premier League! Temat transferu wróci latem?

Hakim Ziyech

Tuż po świetnym sezonie Ajaksu, kilku zawodników holenderskiej drużyny wzbudziło zainteresowanie czołowych ekip w Europie. W tym gronie był także Hakim Ziyech. 26-letni Marokańczyk ostatecznie nie zmienił barw klubowych, zostając na kolejny sezon w Eredivisie. Niewykluczone, że wielki transfer piłkarza nadchodzi wielkimi krokami. O gracza zabiega bowiem Chelsea!

Rozgrywki 2018/2019 w wykonaniu Ziyecha były bardzo udane. 26-latek oczywiście błyszczał na holenderskich boiskach, zdobywając 16 bramek oraz zaliczając 17 asyst w 29 spotkaniach. Całkiem dobrze Hakim wypadł także w Lidze Mistrzów. Piłkarz przyczynił się łącznie do sześciu bramek drużyny, zdobywając trzy gole oraz asystując przy trzech trafień.

Nieco zaskoczył brak transferu Marokańczyka do topowej drużyny. Pewne podchody po Ziyecha próbowali wykonać przedstawiciele Bayernu. Przeprowadzka do Monachium nie miała jednak miejsca, natomiast Ziyech na początku sierpnia 2019 roku podpisał z Ajaksem nową umowę.

Kontrakt nie wyklucza transferu w najbliższym czasie. Jak informuje „The Telegraph”, Chelsea próbowała ściągnąć Ziyecha w zimowym oknie. Ajax oczywiście odrzucił opcję sprzedaży kluczowego gracza w środku sezonu.

„The Blues” nie zamierzają porzucić bacznej obserwacji Hakima w kolejnych miesiącach. Marokańczyk będzie celem transferowym klubu. Zespół z Londynu marzy o sprowadzeniu Jadona Sancho, jednakże na przeszkodzie transakcji mogą stanąć wygórowane wymagania BVB oraz ogromna konkurencja, zainteresowana Anglikiem. Ziyech wydaje się zatem nie tylko tańszą opcją, ale również bardziej realną.

 

Komentarze

komentarzy