Henry i Arsenal już nie są jednością

Thierry Henry prawdopodobnie pożegna się z Arsenalem przez ultimatum, które postawił mu szkoleniowiec Kanonierów Arsene Wenger. Wszystko przez to, że Henry jest ekspertem w angielskiej telewizji Sky Sports. 

Najlepszy strzelec w historii klubu z Londynu pracował z młodymi zawodnikami w ramach kursu do zdobycia licencji UEFA A. Dostał propozycję trenowania drużyny u18, co pozwoliłoby mu zdobyć licencję UEFA Pro. Wszystko zablokował jednak Arsene Wenger, który oczekiwał, że Henry w pełni poświęci się swoim obowiązkom w klubie i zrezygnuje z roli eksperta telewizyjnego. Ciężko jednak wyobrazić sobie, by ktoś chciał rezygnować z 4 milionów funtów za rok pracy, w której tylko wykorzystuje swój wizerunek oraz wiedzę.

Jeden z najlepszych piłkarzy w jakże długiej historii klubu z The Emirates oświadczył, że z młodzieżą może pracować za darmo, co jednak nie przekonało francuskiego menedżera. Po wpisie jaki Henry zamieścił na swoich profilach w serwisach społecznościowych dowiadujemy się, że dłużej w Arsenalu pracować nie będzie.

henry1

Jest to kolejny cios dla Arsene’a Wengera, który ostatnio nie ma dobrej opinii u fanów swojego zespołu. Teraz poza kiepskimi wynikami drużyny będzie musiał poradzić sobie z krytyką dotyczącą takiego potraktowania legendy klubu. Krytyką, która już jest wszechobecna w internecie.

Komentarze

komentarzy