Hernan Crespo został szkoleniowcem utytułowanego brazylijskiego klubu!

Prawie siedem lat temu Hernan Crespo rozpoczął trenerską karierę, zaczynając od prowadzenia młodzieżowego zespołu Parmy. Ostatni, udany pobyt w argentyńskiej ekipie Defensa sprawił, iż 45-latek dostał szansę objęcia utytułowanego brazylijskiego klubu. Crespo został szkoleniowcem Sao Paulo.

Po przygodach w Parmie oraz Modenie, Hernan Crespo opuścił Europę i wrócił do ojczyzny, gdzie przejął CA Banfield. Pobyt w tym zespole nie był jednak dla Argentyńczyka udany. Crespo razem z drużyną wygrał zaledwie cztery z osiemnastu meczów, kończąc pracę po siedmiu miesiącach.

W kolejnym argentyńskim klubie było zdecydowanie lepiej. Razem z ekipą Defensa, Hernan Crespo zdobył niedawno Copa Sudamericana, wygrywając finałowe starcie z Lanus aż 3:0. Nic dziwnego, że po niekwestionowanym, wielkim sukcesie, zainteresowanie szkoleniowcem wykazała brazylijska ekipa Sao Paulo.

Hernan Crespo szkoleniowcem Sao Paulo

W piątek klub z największego miasta Ameryki Południowej poinformował, iż Hernan Crespo został szkoleniowcem zespołu, podpisując kontrakt do końca grudnia 2022 roku. 45-latek podjął się sporego wyzwania. Sao Paulo w ostatnim czasie spisywało się poniżej oczekiwań, nie wygrywając żadnego z siedmiu ligowych spotkań.

Mimo niewątpliwego kryzysu, zespół nadal jest w grze o zajęcie czołowego miejsca na koniec sezonu. Ekipa Sao Paulo plasuje się bowiem na czwartej lokacie i traci siedem oczek do lidera – Internacional.

 

Komentarze

komentarzy