Herrera i szokujące liczby United. Ile stracą Diabły po odejściu Hiszpana?

Ander Herrera
Ander Herrera

Przygoda Andera Herrery z Manchesterem United powoli zbliża się do końca. Hiszpan nadal nie podpisał nowej umowy z „Czerwonymi Diabłami”, a media coraz częściej informują o jego przenosinach do PSG. Ile tak naprawdę starci klub z Old Trafford na odejściu charyzmatycznego Baska? Jak pokazują liczby – bardzo wiele.

Nie ma co ukrywać, że ostatnie fatalne wyniki ekipy Ole Gunnara Solskjaera zbiegły się w czasie z absencją Herrery. Jego powrót do składu na mecz z Chelsea ponownie przypomniał fanom United, ile znaczy ten piłkarz dla drużyny. Żeby zbadać to dokładniej, przyjrzyjmy się pewnym statystykom.

29-latek wystąpił w 11 ligowych spotkaniach od momentu zwolnienia Jose Mourinho i w żadnym z tych meczów piłkarze w czerwonej koszulce nie odnieśli porażki, co daje średnią 2,64 punktów na mecz. Jak to wyglądało bez Herrery? Zaledwie 0,83. Ogólnie rzecz biorąc, Manchester United schodził z boiska jako zwycięzca w 11 starciach z 15 we wszystkich rozgrywkach.

Z Herrerą w składzie Bez Herrery
Mecze ​15 12​
​Zwycięstwa 11​ 5​
​Remisy 2​ 1​
​Porażki 2​ 6​
Średnia liczba zdobytych bramek w meczu 2​ 1.33​
​ Średnia liczba straconych bramek w meczu 0.73​ 1.75​
Średnia liczba punktów na mecz w lidze 2.64​ 0.83​

Te liczby idealnie pokazują rolę, jaką odgrywa Hiszpan w środku pola swojego zespołu. Jest on idealnym katalizatorem dla Paula Pogby, który dzięki niemu może skupić się na ofensywie.

Oczywiście to nie oznacza, że „Czerwone Diabły” powinny spełniać każdą zachciankę piłkarza. Żądana tygodniówka na poziomie 200 tysięcy funtów dla 29-letniego piłkarza wydaje się przesadzona, ale obecna sytuacja idealnie potwierdza fakt, że klub z Old Trafford niejako obudził się z ręką w nocniku zostawiając rozmowy o kontrakcie na ostatnie miesiące. Zakładając, że Herrera opuści Manchester na zasadzie wolnego transferu, United prędzej czy później pożałuje tej decyzji.    

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy