Hertha sprowadza poważnego konkurenta dla Krzysztofa Piątka?!

Sporo niepewności może wzbudzać u Krzysztofa Piątka nowy sezon. Polski napastnik ze względu na pobyt w kadrze nie uczestniczył w ważnym okresie przygotowawczym. Dodatkowo, Hertha finalizuje transfer nowego napastnika, który najprawdopodobniej zostanie głównym snajperem zespołu.

O kim dokładnie mowa? Tym graczem jest Jhon Cordoba. Kolumbijczyk od trzech sezonów reprezentuje barwy FC Koeln. Ostatnie dwie kampanie były dla 27-latka bardzo udane. Podczas rozgrywek 2018/2019, Cordoba zdobył aż 20 bramek w 31 ligowych występach. Z kolei w trakcie sezonu 2019/2020, napastnik strzelił 13 goli.

Hertha pozyska Cordobę

Jak informuje „Kicker”, Jhon Cordoba jest już o krok od transferu do Herthy. Przeprowadzkę Kolumbijczyka potwierdza nieco fakt, iż 27-latek spędził cały mecz na ławce rezerwowych podczas pucharowego starcia FC Koeln z Altglienicke. Według doniesień, snajper będzie kosztować około 15 milionów euro.

Problem Piątka

Pod dużym znakiem zapytania stoi rola Krzysztofa Piątka w Hercie podczas nadchodzącej kampanii. Jeżeli Bruno Labbadia zdecyduje się na grę tylko jednym napastnikiem, to reprezentant Polski może mieć spore problemy, by regularnie rozpoczynać mecze od pierwszego gwizdka sędziego.

Komentarze

komentarzy