Historia spotkań reprezentacji Polski z Andorą!

Przed piłkarzami Paulo Sousy starcie z Andorą w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Do tej pory „Biało-Czerwoni” dwukrotnie rywalizowali z Andorą. Jaki bilans ma reprezentacja Polski? Czy dobrze wspominamy te mecze?

Pierwszy pojedynek z Andorą przypada na 2 czerwca 2012 roku. Był to ostatni test przed Euro 2012. „Biało-Czerwoni” rywalizowali z Andorą na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie, który wówczas nazywał się Pepsi Arena. Niespodzianki nie było. Polacy wygrali towarzyskie starcie aż 4:0.

Do siatki trafiali w tym meczu: Ludovic Obraniak (13.minuta), Robert Lewandowski (37.minuta), Jakub Błaszczykowski (rzut karny, 39.minuta) oraz Marcin Wasilewski (77.minuta). Na murawie pojawiło się trzech zawodników z aktualnej kadry. Są to: Wojciech Szczęsny, Maciej Rybus oraz Robert Lewandowski.

Pierwsze zwycięstwo Paulo Sousy

Drugie spotkanie odbyło się prawie dziewięć lat później. W ramach 2. kolejki eliminacyjnej mistrzostw świata w Katarze, reprezentacja Polski rywalizowała z Andorą na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie. „Biało-Czerwoni” wygrali spotkanie 3:0 po golach Roberta Lewandowskiego (30. minuta oraz 55. minuta), a także trafieniu Karola Świderskiego (88.minuta). Było to pierwsze zwycięstwo Paulo Sousy z reprezentacją Polski.

Jak będzie tym razem? Wszyscy mają nadzieję, że „Biało-Czerwoni” utrzymają dobrą passę. W szczególności, że ewentualna wygrana przybliży naszych piłkarzy do drugiego miejsca, które zagwarantuje udział w barażach o grę na mistrzostwach świata. Ewentualna strata punktów może mocno pokomplikować plany reprezentacji Polski.