Historyczne El Clasico w Miami?

messii

Tegoroczny letni okres przygotowawczy może przynieść nam historyczny mecz towarzyskie pomiędzy Barcelona a Realem Madryt. Zarówno FC Barcelona, jak i Real Madryt udadzą się latem na tournee do Ameryki. Spotkanie miałoby się odbyć na przebudowanym stadionie Hard Rock Miami. Ostatni taki mecz odbył się 25 lat temu. 

Tradycją już jest to, że Real Madryt co roku w trakcie okresu przygotowawczego wybiera się w daleki lot – czy to do Azji, czy Ameryki, aby promować markę swojego klubu. Barcelona nie lata na zagraniczne tournee tak często jak Real, ale co jakiś czas jest to wręcz nieuniknione. Tym razem dwa największe kluby w Hiszpanii udadzą się w to samo miejsce.

FC Barcelona i Real Madryt dostały zaproszenie na International Champions Cup. Turniej ten organizowany jest od czterech lat i co roku grają w nim najlepsze kluby świata. Nigdy jednak nie doszło do bezpośredniego pojedynku pomiędzy FC Barcelon i Realem Madryt.

Jak informuje dziennik „Marca” oraz telewizja ESPN, która miałaby przeprowadzić transmisję z towarzyskiego El Clasico, jest wielce prawdopodobne, że na przełomie lipca i sierpnia Real i Barcelona zagrają przeciwko sobie w Miami. Całe przedsięwzięcie poprzedziłyby koncerty, a także w przerwie nie zabrakłoby atrakcji. Jedynym problemem może być brak Cristiano Ronaldo, który w okresie letnim uda się na Puchar Konfederacji. Bez wątpienia wpłynie to zainteresowanie kibiców oraz sponsorów.

Komentarze

komentarzy