Historyczny gol Phila Fodena. Anglik ustanowił dwa rekordy!

Pokaz siły – tak możemy ocenić wczorajszy mecz Manchesteru City. Nawet biorąc pod uwagę fakt, iż „The Citizens” mierzyli się z bardzo przeciętnie radzącym sobie Schalke w tym sezonie. Podopieczni Pepa Guardioli postanowili zrobić sobie istny festiwal goli. Jeden z nich był dość istotny w kontekście dwóch statystyk. 

Wątpliwości odnośnie przyszłości Phila Fodena trwały dość długo. 18-latek przed podpisaniem nowego kontraktu był łączony z ewentualnym transferem do innego klubu. Wszystko za sprawą sytuacji Anglika w zespole. Foden rzadko otrzymywał szanse od hiszpańskiego szkoleniowca. Były to przeważnie mecze w Carabao Cup, natomiast w Premier League, Phil wchodził na końcówki spotkań. Niektórzy sympatycy mogli obawiać się, że pomocnik podzieli los Brahima Diaza czy Jadona Sancho, którzy opuścili Etihad Stadium.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Sprawa zawodnika wyjaśniła się w grudniu zeszłego roku. Phil Foden podpisał nowy kontrakt, obowiązujący do 2024 roku. Być może kwestia umowy trochę ciążyła na młodym Angliku, gdyż od stycznia, Phil strzelił już dla „The Citizens” łącznie pięć bramek. Najważniejsza z nich miała miejsce podczas wtorkowego spotkania w Lidze Mistrzów. Foden wszedł na murawę w starciu z Schalke, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 4-0. Podopieczni Guardioli zdążyli strzelić jeszcze trzy gole, a autorem jednej z bramek został właśnie Phil.

Dwa rekordy

Trafienie 18-latka spowodowało, iż zawodnik w wieku 18 lat i 228 dni został najmłodszym strzelcem Manchesteru City w Lidze Mistrzów. Co więcej, piłkarz jest najmłodszym Anglikiem, który trafił do siatki w fazie Play-Off tych rozgrywek. Sumując wszystkie mecze tego turnieju, Foden plasuje się na czwartym miejscu. Młodsi byli tylko: Alex Oxlade-Chamberlain (18 lat i 44 dni), Jadon Sancho (18 lat i 213 dni) oraz Theo Walcott (18 dni i 221 dni). Warto pamiętać, że wymieniona trójka zaliczyła swoje gole w fazie grupowej.

Czy Phil z miesiąca na miesiąc zacznie odgrywać ważniejszą rolę w zespole? Jest to bardzo prawdopodobne. David Silva ma już 33 lata, natomiast Ilkay Guendogan może opuścić Etihad w letnim oknie transferowym. Oczywiście Manchester najprawdopodobniej zrealizuje transfer środkowego pomocnika przy najbliższej możliwej okazji, jednakże Foden powinien także otrzymywać więcej zadań.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy