Historyczny wyczyn Wycombe. Adebayo Akinfenwa dostał specjalne gratulacje od Kloppa! [WIDEO]

To był niezwykle ważny wieczór dla ekipy Wycombe Wanderers. Zespół z League One po raz pierwszy w swojej historii zagra w Championship. Sporo uwagi w poniedziałkowy wieczór skupił na sobie charyzmatyczny Adebayo Akinfenwa.

Choć klub Wycombe Wanderers został założony już w 1887 roku, to przez wszystkie lata drużyna nie była w stanie przebić bariery, jaką były rozgrywki League One. Przed ogromną szansą zespół stanął w sezonie 2019/2020.

Awans Wycombe do Championship

Na koniec rozgrywek, ekipa z Adams Park zajęła trzecią pozycję w lidze. Ta lokata zagwarantowała klubowi grę w play-offach. Po zwycięstwie w dwumeczu z Fleetwood, a także triumfie nad Oxford United w ostatecznym starcie, piłkarze Wycombe mogą cieszyć się z awansu.

Adebayo Akinfenwa otrzymał gratulacje od Kloppa

Największą uwagę skupił na sobie nie kto inny, a Adebayo Akinfenwa. Napastnik Wycombe, który kojarzony jest przez sympatyków z powodu swojej nieprzeciętnej postury, nie krył radości po zwycięstwie.

Akinfenwa to zadeklarowany sympatyk „The Reds”. Po meczu za pośrednictwem WhatsApp’a gratulacje złożył zawodnikowi Juergen Klopp.

Komentarze

komentarzy