Horrendalnie drogie koszulki? Ludzie zachowują się, jakby żyli od wczoraj

„Biznes is biznes” – każdy, kto coś produkuje, chce to sprzedać w jak najlepszej cenie. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że koszty produkcji to tylko mały procent kwoty widniejącej na sklepowych półkach, a im większa marka, tym więcej zostawia dla siebie. Przyjęło się na przykład, że kupując produkty Apple płaci się „tylko” za znaczek, umniejszając tym samym jakości produktu. Podobnie jest w branży odzieżowej, skąd więc tyle szumu?

Giganci światowego rynku, prześcigający się w umowach sponsorskich z jak największymi piłkarzami (ogólnie sportowcami) i klubami, muszą się cenić, by nie popaść w przeciętność. My, jako Polacy, mamy trochę zaburzony obraz, ponieważ nasza waluta jest warta 3-4 razy mniej warta niż w kraju, z którego pochodzi właściciel. To, na co Amerykanin/Niemiec/Anglik itp. musi pracować kilka godzin, u nas zwykle może kosztować nawet kilka „dniówek”.

W porannych godzinach nastąpiło wielkie oburzenie, bo oficjalna koszulka reprezentacji Polski pojawiła się w sprzedaży z ceną 569 zł. Z miejsca zaczęły się lamenty i popularne „Januszowanie” – po co myśleć, skoro można narzekać? Fakt – cena była wysoka, ale warto było zauważyć, że jest to najprawdziwsza meczówka, czyli dokładnie to, w czym biegają piłkarze, z dokładnie taką samą technologią Vapor. Na polskie warunki to bardzo dużo, ale przecież najwyższe modele korków kosztują nawet ponad 1000 zł, podobnie sytuacja ma się z piłkami.

Po kilku godzinach w sprzedaży pojawiła się druga wersja koszulki, trochę mniej zaawansowana, w cenie 349 zł. Po chwili również ta najbardziej „kibicowska” (ale wciąż oryginalna) za 199 zł. To już chyba nie taki skandal, prawda? Dla wielu ludzi z pewnością dalej za dużo, ale tego się nie przeskoczy – taki mamy klimat kraj. Zawsze można też zamówić oryginalnie wyglądającą koszulkę prosto z Azji za niecałe 100 zł, więc opcje do wyboru są zawsze. Warto jednak pamiętać, żeby wszystko dokładnie sprawdzić, zanim zacznie się krytykować…

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy