Houssem Aouar celem transferowym Arsenalu. Pierwsza oferta odrzucona!

Arsenal ma już za sobą pierwsze, duże wzmocnienie w letnim oknie. Na zasadzie wolnego transferu do zespołu dołączył Willian. Przeprowadzka Brazylijczyka do lokalnego rywala nie kończy działań „Kanonierów” na rynku. Londyński klub ma na radarze piłkarza Lyonu. Tym graczem jest Houssem Aoaur. Pierwsza oferta za Francuza została odrzucona.

Houssem Aouar to jeden z najbardziej rozchwytywanych pomocników na rynku. 22-latek jest kluczowym zawodnikiem Lyonu w trakcie kampanii 2019/2020. Aouar rozegrał m.in. 25 spotkań w lidze, zdobywając 3 gole oraz zaliczając 3 asysty. Gracz środka pola zanotował także 1 bramkę oraz 4 ostatnie podania do partnerów z drużyny w Lidze Mistrzów.

Arsenal z pierwszą ofertą za Aouara

Nic dziwnego, że zespoły pokroju Manchesteru City czy Juventusu wykazują zainteresowanie piłkarzem Lyonu. Co ciekawe, według informacji L’Equipe, ofertę za pomocnika wystosował… Arsenal.

Jak donosi wspominane źródło, „Kanonierzy” zaproponowali Matteo Guendouziego oraz gotówkę. Francuski zespól nie zamierza jednak brać takiej opcji pod uwagę.

Transfer kwestią czasu?

Lyon zdaje sobie sprawę, że Houssem Aouar jest pożądanym zawodnikiem na rynku. Ekipa z Ligue 1 zapewne zgodzi się na sprzedaż piłkarza w momencie, gdy na stole pojawi się odpowiednia oferta.

W związku z kryzysem, francuska drużyna rozważa tylko transakcję opartą na zysku pieniężnym.