Houssem Aouar nie trafi do Arsenalu. Francuz zostaje w Lyonie!

Choć okno transferowe bywa nieprzewidywalne, to wszystko wskazuje na to, że Houssem Aouar latem nie zmieni klubu. Francuski pomocnik przez dłuższy czas był łączony z przeprowadzką do Arsenalu. Według ostatnich doniesień mediów, 22-latek zakomunikował zarządowi swojej obecnej ekipy, iż zostaje w zespole.

Od kilku tygodni największą determinacją w kontekście sprowadzenia Aouara wykazywał się Arsenal. „Kanonierzy” nie mogli jednak spełnić żądań Lyon w sprawie kwoty transferu, dlatego londyńska drużyna liczyła na to, że sam nacisk piłkarza na transfer spowoduje, że klub z Ligue 1 zejdzie nieco z wyceny.

Aouar zostaje w Lyonie

Na żaden bunt się nie zanosi. Jak informuje bowiem RMC, Houssem Aouar spotkał się z zarządem Lyonu w sobotnie popołudnie, by przekazać, że zamierza zostać w zespole na sezon 2020/2021. Arsenal nie zdołał spełnić wymogów Lyonu do wyznaczonego terminu, dlatego Aouar nie zmieni drużyny.

Alternatywa

Jak twierdzi Julien Laurens, alternatywą Aouara dla Arsenalu jest Jorginho. Lokalny rywal „The Blues” od jakiegoś czasu rozważa sprowadzenie Włocha. Pozostaje pytanie, czy ekipa ze Stamford Bridge zdecyduje się na sprzedaż kluczowego zawodnika w ostatnich dniach okna transferowego.

Komentarze

komentarzy