Houssem Aouar ukarany przez klub. Nie chciał trenować z drużyną!

Wygląda na to, że przygoda Houssema Aouara z Lyonem powoli dobiega końca. Francuski pomocnik był bliski zmiany klubu już w trakcie letniego okna, jednakże Arsenal nie zdołał spełnić żądań ekipy z Ligue 1. Wiele wskazuje na to, że „Kanonierzy” lub inny europejski zespół spróbują ściągnąć zawodnika przy najbliższej możliwej okazji. W szczególności, że relacje 22-latka z obecną drużyną nie są najlepsze.

Nie bez powodu Houssem Aouar rozważał zmianę ekipy. W wyniku przedwczesnego zakończenia sezonu 2019/2020, Lyon zajął siódmą lokatę w tabeli. Ta pozycja oznaczała, iż ekipa z Parc Olympique Lyonnais nie zagra w europejskich pucharach podczas kampanii 2020/2021. Dla takiego gracza jak Aouar jest to dość istotna kwestia.

Lyon po początkowych problemach radzi sobie w trwających rozgrywkach całkiem dobrze. Piłkarze Rudiego Garcii zajmują trzecie miejsce w lidze ze stratą czterech punktów do PSG. W ostatnim ligowym spotkaniu dość niespodziewanie na murawę nie wyszedł Houssem Aouar, który przez cały mecz obserwowały poczynania kolegów z ławki rezerwowych.

Kara od klubu

Taki rozwój wydarzeń mocno rozczarował Aouara. Jak twierdzi Bertrand Latour z L’Equipe, Houssem na znak swojego niezadowolenia nie chciał trenować z drużyną po meczu z Angers. Taka postawa nie spodobała się naturalnie władzom Lyonu. Juninho podjął zatem decyzję, by Aouar nie znalazł się w kadrze na mecz z Reims.

Rozpoczyna to spekulacje na temat możliwego transferu Aouara. Obecny kontrakt 22-latka z Lyonem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Komentarze

komentarzy