Hudson-Odoi bierze sprawy w swoje ręce. Piłkarz Chelsea złożył „transfer request”!

Callum Hudson-Odoi
Callum Hudson-Odoi

Wygląda na to, że saga pt. „Callum Hudson-Odoi w Bayernie” powoli dobiega końca. Przedstawiciele niemieckiego zespołu zamierzają złożyć kolejną, jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę za młodego Anglika. Jednocześnie sam zawodnik postanowił przyłożyć cegiełkę do przeprowadzki, składając na biurko Chelsea „transfer request”. 

Kibice „The Blues” żyją sprawą 18-latka praktycznie od połowy grudnia. Już wtedy pojawiały się pierwsze informacje z poważniejszych źródeł na temat zainteresowania Callumem przez Bayern. Niemiecki zespół przez kilka tygodni sukcesywnie zwiększał ofertę za zawodnika. Zarząd Chelsea był jednak nieugięty i odrzucał każdą ofertę mistrza Niemiec. Wszystko wskazuje na to, że „The Blues” w końcu będą musieli zmienić postawę.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Jak poinformowały w sobotni wieczór zarówno angielskie, jak i niemieckie media, Callum Hudson-Odoi złożył na biurko Chelsea „transfer request”. Jest to prośba zawodnika o zgodę na zmianę klubu. Choć teoretycznie, taki papierek nie ma żadnej mocy sprawczej, to często dokument złożony przez piłkarza daje do myślenia zarządowi i zmienia stanowisko klubu. W tym wypadku może być podobnie. W szczególności, że Bayern zamierza jeszcze raz wystosować ofertę.

Klub z Monachium przygotowuje propozycję, która będzie opiewać na 40 milionów funtów. Biorąc pod uwagę fakt, iż Hudson-Odoi chce odejść z zespołu i ma ważny kontrakt tylko do końca czerwca 2020 roku, taka oferta może być z tych „nie do odrzucenia”.

„The Blues” starali się przekonać zawodnika w ostatnim czasie do zmiany decyzje. W porównaniu z początkiem sezonu, Callum otrzymywał znacznie więcej szans na grę. Na konferencjach prasowych, Maurizio Sarri regularnie chwalił piłkarza i dostrzegał jego progres. Wydaje się jednak, ze wszystkie działania klubu zostały rozpoczęte za późno, a sam zawodnik nie zmieni już decyzji.

W niedzielny wieczór, Chelsea rozegra mecz w ramach FA Cup. Może to być ostatni występ 18-latka w barwach „The Blues”. Od kilku dni oczekuje się, ze Hudson-Odoi wystąpi w tym spotkaniu. Jeśli jednak młody Anglik nie pojawiłby się nawet w osiemnastce meczowej, to transfer piłkarza można już określić jako pewny.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy