Hudson-Odoi zaimponował Sarriemu. Młody piłkarz Chelsea zostanie w pierwszym zespole?

Nie jest żadną tajemnicą, że Chelsea ma obecnie dość niepewną sytuację kadrową. Transfer Thibaut Courtois praktycznie jest już przesądzony. Jednakże to nie na bramce „The Blues” mogą mieć największe problemy. Według mediów, Londyn mogą opuścić dwaj ofensywni zawodnicy – Willian oraz Eden Hazard. Z tego powodu Maurizio Sarri musi szukać pewnych rozwiązań. 

Jednym z nich może być włączenie do pierwszego zespołu młodego piłkarza Chelsea. Callum Hudson-Odoi, bo o nim właśnie mowa, od razu po przejęciu stanowiska trenera przez Maurizio Sarriego zaczął zbierać pozytywne recenzje u nowego szkoleniowca. Sarri postanowił zatem wystawić Calluma w pierwszym składzie podczas wczorajszego meczu przeciwko Perth Glory. Hudson-Odoi od początku spotkania błyszczał na boisku, a dowodem tego była świetna asysta zawodnika przy bramce Pedro. Przez całą pierwszą połowę Hudson był aktywny i imponował świetnym poruszaniem się z piłką oraz odważną grą.

Nic więc dziwnego, że po spotkaniu w mediach pojawiały się przede wszystkim dwa wątki. Pierwszy z nich to oczywiście debiut Jorginho w nowym barwach, natomiast drugi to występ Calluma w pierwszej drużynie. Dziennikarze oraz kibice byli zachwyceni postawą młodego zawodnika „The Blues”. Gra Hudsona zaimponowała również samemu trenerowi. Według korespondenta Chelsea dla Goal.com, zarząd londyńskiego klubu zamierza zaoferować zawodnikowi nowy, pięcioletni kontrakt. Co więcej, Maurizio Sarri miał zakomunikować zarządowi, żeby ci nie szukali piłkarzowi klubu na wypożyczenie, bowiem Callum zostanie włączony do pierwszego zespołu.

Callum Hudson-Odoi zaimponował swoją grą już wcześniejszemu trenerowi – Antonio Conte. Włoch dał kilka minut młodemu zawodnikowi w meczach FA Cup przeciwko Newcastle oraz Hull, a także w spotkanaich Premier League z Tottenhamem oraz Bournemouth. Wydaje się jednak, że przy Sarrim, Hudson powinien liczyć na więcej minut.

Dla samego trenera jest to również pewna alternatywa. Aktualnie w klubie sytuacja ofensywnych piłkarzy jest bardzo niepewna. Choć temat transferu Williana do Barcelony powoli upada, a przedstawiciele Realu cały czas nie wykonali odpowiedniego kroku, by ściągnąć Hazarda, to pobyt Calluma w zespole da większe pole manewru trenerowi.

 

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy