Hutnik Kraków także zagra w II lidze

Hutnik w II lidze-min

Na wniosek prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi.

Zwyciężył sport i zdrowy rozsądek

Zbigniew Boniek nie ma wątpliwości, że awans dla Hutnika to dobra decyzja: –  Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania – tak skomentował decyzję Komisji ds. Nagłych Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek – czytamy na oficjalnej stronie PZPN.

Długa debata medialna i awans Motoru Lublin

Przypomnijmy, że od kilku tygodni w mediach trwała debata, kto powinien awansować w grupie IV, III ligi piłkarskiej – Hutnik Kraków czy Motor Lublin. Kilka dni temu dowiedzieliśmy, że decyzją Lubelskiego Związku Piłki Nożnej awansowała drużyna z Lublina.

Oczywiście decyzja ta nie spodobała się wielu osobom, które uważały, że Hutnik został z awansu okradziony, ponieważ regulamin został źle zinterpretowany. Obrońcy krakowskiej drużyny uważali, że o awansie powinien zdecydować baraż. Do tego, jak wiemy jednak nie doszło, ale ostatecznie oba kluby mogą być zadowolone z rozwiązania sytuacji. Jeśli otrzymają bowiem licencje, w kolejnym sezonie zagrają w II lidze.