I love this league! Patrice Evra wraca na Wyspy

Patrice Evra znów będzie współpracował z Davidem Moyesem. (fot. itv.com)

Charyzmatyczny Patrice Evra wraca do Premier League! Francuz od czterech miesięcy był bez klubu z powodu incydentu, który miał miejsce tuż przed meczem z Vitorią Guimaraes. 

Były piłkarz m.in. Manchesteru United dość długo pozostawał bez pracodawcy. Na początku listopada zespół z Marsylii zdecydował się rozwiązać z Francuzem kontrakt. Dodatkowo, Evra za swój „wyczyn” podczas rozgrzewki został zawieszony do końca czerwca 2018 roku w europejskich rozgrywkach.

Pomimo braku drużyny,Patrice cały czas ciężko trenował, czego dowodem jest aktywność lewego obrońcy na swoich profilach społecznościowych. Evra regularnie publikował do sieci filmiki z indywidualnych treningów. W dość niespodziewanym momencie pomocą dłoń do Francuza wyciągnął West Ham United.

Patrice podpisał z „Młotami” krótkoterminowy kontrakt, obowiązujący do końca czerwca 2018 roku. W nowym zespole, Evra będzie grał z numerem 27 na koszulce.  Co ciekawe, Francuz współpracował już Davidem Moyesem podczas krótkiej przygody szkockiego trenera w Manchesterze United.

Patrice Evra to kolejny doświadczony defensor w ekipie „Młotów”. Latem do West Hamu dołączył Pablo Zabaleta, który w obecnym sezonie jest bardzo ważnym ogniwem w zespole z Londynu. Jaka więc przyszłość czeka na Francuza?

Trudno powiedzieć. Aktualnie David Moyes najczęściej decyduje się na formację z trzema obrońcami. Na pozycji lewego wahadłowego najczęściej występuje Arthur Masuaku. Z powodu zawieszenia Francuza, na pozycji Masuaku w ostatnich dwóch spotkaniach grał Aaron Cresswell. Czy Patrice Evra ma szanse na regularne występy? Czas pokaże.

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy