Ibrahima Konate po pierwszych testach medycznych?!

Liverpool pracuje nad transferem nowego środkowego obrońcy. Wszystko wskazuje na to, iż priorytetem „The Reds” jest Ibrahima Konate z RB Lipsk. Według ostatnich doniesień mediów, francuski obrońca przeszedł już w Paryżu pierwsze testy medyczne poprzedzające transfer do Anglii.

W trakcie obecnego sezonu Liverpool ma ogromne problemy ze środkiem defensywy. Kontuzji nabawili się: Virgil van Dijk, Joe Gomez oraz Joel Matip. Choć w zimowym oknie drużynę zasiliło dwóch obrońców: Ben Davies i Ozan Kabak, to „The Reds” cały czas myślą o transferach na tę pozycję.

Konate po pierwszych testach medycznych?

Jak informował w poniedziałek David Ornstein z „The Athletic”, priorytetem Liverpoolu jest Ibrahima Konate, który posiada klauzulę wykupu w wysokości 40 milionów euro, co oznacza, iż „The Reds” nie będą musieli negocjować z Lipskiem w sprawie kwoty tej transakcji.

Jak twierdzi francuskie RMC Sport, Liverpool najwidoczniej chce szybko zrealizować ten transfer. Według wspominanego źródła, Ibrahima Konate przeszedł w Paryżu już pierwsze testy medyczne poprzedzające przeprowadzkę do Liverpoolu.