Iker Casillas wróci do Realu. Hiszpan otrzyma specjalną rolę!

Wielu sympatyków „Królewskich” z pewnością ucieszy ta wiadomość. Iker Casillas wraca do Realu Madrytu. 39-letni Hiszpan przez większość swojej kariery reprezentował barwy ekipy z Estadio Santiago Bernabeu. Na byłego już bramkarza czeka w klubie zupełnie nowa rola.

Po wielu niezwykle udanych latach w Madrycie, Iker Casillas w 2015 roku zdecydował się opuścić Real, podejmując wyzwanie w Portugalii. Utytułowany golkiper podpisał kontrakt z FC Porto.

Poważne problemy zdrowotne

Przygodę Casillasa w Liga NOS przerwały poważne problemy zdrowotne piłkarza. Iker w trakcie treningu swojego zespołu doznał zawału serca. Dzięki szybkiej reakcji i sprawnemu działaniu, Casillas trafił pod opiekę lekarzy.

Choć rekonwalescencja golkipera przebiegała pomyślnie, to Iker Casillas na początku tego roku podjął decyzję, by zakończyć piłkarską karierę.

Powrót do Realu

Jak informuje dziennik „MARCA”, Casillas wkrótce powinien ogłosić ważną wiadomość. Według hiszpańskiego źródła, 39-latek wróci do Realu Madryt. Legenda „Królewskich” ma otrzymać rolę specjalnego doradcy Florentino Pereza.

W przeszłości bardzo podobną funkcję pełnił Zinedine Zidane.