Ilkay Gundogan krytykuje nowy format Ligi Mistrzów: Czy nikt nie myśli o piłkarzach?

Głównym tematem w mediach jest oczywiście Superliga. Co prawda projekt dotyczący prestiżowych rozgrywek upadł w bardzo szybkim tempie, jednakże dyskusja na temat nowego tworu przykryła nieco dość istotną informację o zmianie formatu Ligi Mistrzów. Na decyzję UEFY zareagował Ilkay Gundogan, który otwarcie skrytykował ruch międzynarodowej organizacji.

Skoro temat Superligi powoli schodzi na boczny plan, to coraz częściej osoby związane z futbolem zaczynają odnosić się do zmiany, jaką wykonała UEFA w kontekście rozgrywek Ligi Mistrzów. Słów krytyki nie szczędził Ronald Koeman, który jasno dał do zrozumienia, iż nikt nie pyta kluby czy piłkarzy o zdanie.

Gundogan krytykuje nowy format LM

Ze zmiany nie jest także zadowolony Ilkay Gundogan. Piłkarz Manchesteru City opublikował post za pośrednictwem mediów społecznościowych – Biorąc pod uwagę wszystkie sprawy związane z Superliga, czy możemy również porozmawiać o nowym formacie Ligi Mistrzów? Coraz więcej spotkań, czy nikt nie myśli o nas, piłkarzach? Nowy format LM to po prostu mniejsze zło w porównaniu z Superligą. 

Obecna formuła działa świetnie i dlatego są to najpopularniejsze rozgrywki na świecie. Odpowiada to zarówno piłkarzom, jak i kibicom – zakończył Gundogan.