Imponująca seria Zidane’a przerwana!

Wyniki Zinedine’a Zidane’a z Realem Madryt na arenie międzynarodowej były niesamowite. Francuz w sezonie, w którym przejął ekipę „Królewskich” wygrał Ligę Mistrzów, a następnie dwukrotnie obronił puchar. 48-latek wrócił do drużyny ze stolicy Hiszpanii w momencie, gdy Real nie grał już w LM. Oznacza to, iż po porażce w dwumeczu z Manchesterem City w 1/8 finału, Zinedine Zidane został wyeliminowany z Ligi Mistrzów po raz pierwszy w swojej trenerskiej karierze.

Trudno było spodziewać się, jak Real Madryt w 2016 roku będzie spisywać się pod wodzą francuskiego szkoleniowca. Zidane zdołał w swoim debiutanckim sezonie wygrać Ligę Mistrzów, pokonując w finale Atletico Madryt.

Pierwsi w historii

Był to niewątpliwie ogromny sukces. Wszyscy jednak zdawali sobie sprawę, że obrona pucharu w kolejnej kampanii będzie jeszcze trudniejsza, niż ten triumf. Nikt do 2017 roku nie zdołał wygrać Ligi Mistrzów dwa razy z rzędu.

Ta sztuka udała się „Królewskim”. Zinedine Zidane kontynuował tym samym swoją zwycięską drogę w Lidze Mistrzów. Real Madryt nie tylko obronił tytuł, ale również wygrał LM trzy edycje z rzędu. Francuski szkoleniowiec podjął wtedy decyzję, by opuścić madrycką ekipę.

Przerwana seria

Losy zespołu ułożyły się w taki sposób, że w momencie, gdy Zidane wrócił do Realu, drużyna nie rywalizowała już w Lidze Mistrzów. Zinedine nadal pozostawał zatem szkoleniowcem, który nie został wyeliminowany w LM.

Wszystko ma swój kres. Odpadnięcie po dwumeczu z Manchesterem City oznacza, iż niesamowita seria Zidane’a jest nieaktualna. Można przypuszczać, że bardzo długo (o ile w ogóle) nikt nie wyrówna takiego wyniku.

Komentarze

komentarzy