Imponujący wyczyn Pepa Guardioli. Nikt inny nie może pochwalić się takim wynikiem!

Manchester City może mieć problemy?

Manchester City pokonał w dwumeczu Atletico Madryt i zameldował się w półfinale Ligi Mistrzów. Tym samym Pep Guardiola po raz dziewiąty w swojej trenerskiej karierze będzie walczyć w 1/2 finału tych prestiżowych rozgrywek. Żaden inny szkoleniowiec nie może pochwali się takim wynikiem.

Po raz pierwszy Pep Guardiola doszedł do półfinału LM w sezonie 2008/2009, wygrywając rozgrywki z Barceloną. W kampanii 2009/2010, hiszpański szkoleniowiec również rywalizował w 1/2 finału, a rok później ponownie cieszył się z pucharu. Podczas rozgrywek 2011/2012, hiszpańskiego szkoleniowca razem z Barceloną także nie zabrakło w półfinale Ligi Mistrzów.

Rekord Pepa Guardioli

Kolejne lata to już pobyty w Bayernie Monachium oraz Manchesterze City. Najbliżej wygrania tych prestiżowych rozgrywek po raz trzeci Pep Guardiola był w trakcie sezonu 2020/2021, przegrywając finał przeciwko Chelsea. Biorąc pod uwagę najbliższy dwumecz z Realem Madryt, hiszpański szkoleniowiec zameldował się w dziewięciu półfinałach, dwukrotnie wygrywając Ligę Mistrzów.

Komentarze

komentarzy