Imponujący wynik Neymara w Lidze Mistrzów. Został pierwszym takim piłkarzem w historii!

Neymar
Neymar

O Neymarze mówi się naprawdę wiele. Jedno z pewnością nie można odmówić Brazylijczykowi. Piłkarz PSG ma niesamowite umiejętności. Potwierdzają to statystyki dotyczące bramek. Podczas starcia z Basaksehirem, 28-latek zdobył swojego 20. gola w Lidze Mistrzów jako gracz paryskiej ekipy. Tę barierę bramek Neymar przekroczył także w Barcelonie. Oznacza to, iż Brazylijczyk został pierwszym graczem w historii LM, który zdobył po 20 goli w dwóch różnych klubach.

Neymar z pewnością mógł znacznie szybciej przekroczyć barierę dwudziestu trafień w LM jako gracz PSG. Często jednak Brazylijczyk zmagał się z urazami, które uniemożliwiały mu występy w kluczowych meczach Ligi Mistrzów. Obecna kampania zapowiada się jako najlepszy sezon Neymara w LM jako gracz PSG. 28-latek zanotował już 6 trafień w 5 występach.

Historyczny wyczyn

Za sprawą hat-tricka w rywalizacji z Basaksehirem, Neymar dobił do 20 goli w Lidze Mistrzów jako zawodnik ekipy z Ligue 1. W Barcelonie z kolei Brazylijczyk strzelił łącznie 21 bramek. Oznacza to, iż 28-latek przekroczył barierę 20 trafień zarówno w hiszpańskim klubie, jak i francuskiej drużynie.

Co ciekawe, żaden inny zawodnik w historii tych prestiżowych rozgrywek nie osiągnął takiego wyniku. O ten wyczyn z pewnością może postarać się m.in. Cristiano Ronaldo. Portugalczykowi brakuje jednak jeszcze 6 goli w barwach Juventusu.

Komentarze

komentarzy