Inter Miami trampoliną do Europy? Tak twierdzi nowy piłkarz klubu

To prawdziwy hit transferowy Interu Miami. Klub, którego jednym z właścicieli jest David Beckham, pozyskał Rodolfo Pizarro. Meksykanin kosztował prawie 11 milionów euro.

Rodolfo Pizarro jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Meksyku. W ubiegłym roku wraz z kadrą zwyciężył w Złotym Pucharze CONCACAF. Choć przez lata był łączony z kilkoma europejskimi klubami, swoją dotychczasową karierę spędził w swoim rodzinnym kraju. Przez ostatnie dwa lata grał w Monterrey, gdzie wystąpił w 64 meczach, w których zdobył dziewięć goli.

W tym roku 25-letni Meksykanin opuścił swój kraj i trafił do nowego zespołu MLS, Interu Miami. Transfer wyniósł prawie 11 milionów euro i tym samym klub z Florydy pobił swój rekord transferowy.

Po przejściu do Major League Soccer, Rodolfo Pizarro stwierdził, że dzięki grze w USA łatwiej zwróci uwagę europejskich klubów. W ten sposób wyraził, że gra w Stanach nie jest szczytem jego możliwości.

Czy w Major League Soccer można się wypromować? Przykładami są m.in. Miguel Almiron i Alphonso Davies. Może ich śladami pójdzie nie tylko Pizarro, ale również polscy piłkarze w MLS – Przemysław Frankowski, Adam Buksa i Jarosław Niezgoda.

Komentarze

komentarzy