Islam Slimani wraca do Ligue 1!

Już wkrótce Moussa Dembele ma zostać nowym zawodnikiem Atletico Madryt. W związku z tym, Lyon musi sprowadzić do zespołu odpowiedniego następcę. Wybór padł na Islama Slimaniego, który zdążył już poznać realia francuskiej piłki.

Islam Slimani w trakcie sezonu 2019/2020 zaliczył całkiem udane wypożyczenie w Monaco, strzelając 9 goli oraz zaliczając 7 asyst w 18 ligowych spotkaniach. Mimo to, ekipa z Księstwa nie zdecydowała się na wykup piłkarza z Leicester. Algierczyk ostatnie miesiące poświęcił przede wszystkim na treningi, gdyż otrzymał zaledwie jedną okazję na grę w Premier League, wchodząc w drugiej części przegranego spotkania z Aston Villą.

Slimani trafi do Lyonu

32-letni napastnik nie miał już przyszłości w ekipie „Lisów”, dlatego agent piłkarza musiał znaleźć zawodnikowi nowy klub. Dzięki przeprowadzce Moussy Dembele do Atletico, pojawiła się bardzo ciekawa opcja dla Algierczyka. Lyon poszukiwał następcy francuskiego napastnika, a Islam Slimani wydawał się bardzo dobrym kandydatem.

Po pierwsze, 32-latek miał już okazję grać w Ligue 1, więc zna realia francuskiej piłki. Po drugie środkowy napastnik jest pewnego rodzaju obciążeniem dla Leicester, a jego kontrakt z angielskim zespołem obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu.

Jak informuje Gianluca Di Marzio, Lyon doszedł do porozumienie z Leicester w sprawie sprowadzenia Algierczyka. Już we wtorek Islam Slimani ma przejść testy medyczne poprzedzające przeprowadzkę do Lyonu na zasadzie definitywnego transferu.

Komentarze

komentarzy