Jacek Magiera odchodzi ze Śląska Wrocław!

fot. http://slaskwroclaw.pl

Jacek Magiera nie jest już trenerem Śląska Wrocław. We wtorkowe popołudnie klub z PKO BP Ekstraklasy poinformował o zakończeniu współpracy, która trwała prawie rok.

Magiera przejął Śląsk Wrocław pod koniec marca 2021 roku. Poprowadził zespół w 39 spotkaniach, wygrywając 13 meczów, remisując w 13 potyczkach i zaliczając 13 porażek. W ostatnim czasie Śląsk Wrocław notował rozczarowujące wyniki. Wystarczy powiedzieć, że zespół zaliczył serię pięciu spotkań bez zwycięstwa i jest obecnie na dwunastym miejscu w tabeli z przewagą dwóch punktów nad strefą spadkową.

Jacek Magiera nie jest już trenerem Śląska Wrocław

We wtorkowe popołudnie Śląsk Wrocław poinformował o zakończeniu współpracy z Magierą. W takich słowach o tej decyzji wypowiedział się prezes Śląska Piotr Waśniewski – To była dla nas bardzo trudna decyzja, ponieważ wierzyliśmy w projekt trenera Jacka Magiery i wspólnie chcieliśmy realizować długoterminowy plan rozwoju. Ostatni rok upłynął pod znakiem systematycznego podnoszenia naszych wewnętrznych standardów, co wiązało się z zaufaniem i pełnym poparciem dla filozofii pracy pierwszego szkoleniowca. Nasza współpraca opierała się na solidnych fundamentach, począwszy od utworzenia największego w historii klubu sztabu szkoleniowego, przez inwestycję w przebudowę obecnego zaplecza treningowego czy dokonywane wspólnie z pionem sportowym transfery. Potwierdzeniem właściwego kierunku, który razem obraliśmy, były pierwsze od lat występy WKS-u na arenie międzynarodowej. Dziś z dużym smutkiem informujemy, że zakończyła się nasza wspólna droga.

Do momentu wyboru nowego trenera treningi będzie prowadzić obecny szkoleniowiec II zespołu Krzysztof Wołczek.

Komentarze

komentarzy