Jack Grealish idzie jak burza. Takiego angielskiego pomocnika w Premier League nie widzieliśmy od 10 lat!

Z obecnego sezonu Premier League może być zadowolony Gareth Southgate. Angielscy zawodnicy odgrywają bowiem kluczową rolę w lidze. Sytuacja kadry dobrze wygląda w kontekście linii pomocy. Świetnie spisuje się James Maddison. Imponujący początek rozgrywek miał Mason Mount. Obecnie wspomniana dwójka jest w cieniu jednego piłkarza. To Jack Grealish regularnie przyczynia się do zdobywania bramek w Aston Villi. Tym samym, 24-latek wyrównał statystykę Franka Lamparda sprzed 10 lat!

Mimo imponujących ruchów na rynku transferowych, Aston Villa nie spełnia oczekiwań kibiców. Drużyna plasuje się w strefie spadkowej ze stratą jednego punktu do bezpiecznego miejsca. Letnie wzmocnienia klubu nie do końca wprowadziły do składu jakość, jaka była pożądana. Na murawie nie zawodzi natomiast Jack Grealish. Pomocnik rozgrywa genialny sezon po powrocie do Premier League.

Angielski gracz z dorobkiem siedmiu goli i pięciu asyst jest najlepszym zawodnikiem zespołu w lidze. Podsumowując wszystkie występy Grealisha, piłkarz miał swój udział przy 15 bramkach w tym sezonie. Ostatni raz angielskim pomocnikiem z takim wynikiem na tym etapie sezonu był Frank Lampard. Były pomocnik Chelsea, a obecnie szkoleniowiec tej drużyny osiągnął wspominane statystyki podczas kampanii 2019/2020.

Zarząd Aston Villi drży nie tylko o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale również o przyszłość Grealisha w klubie. Jeżeli „The Villans” wrócą z hukiem do Championship, to Jack Grealish najprawdopodobniej pożegna się z zespołem. Trudno bowiem wyobrazić sobie, by zawodnik o takim umiejętnościach rywalizował na zapleczu Premier League. W szczególności, że w mediach już pojawiają się informacje o rzekomym zainteresowaniu zawodnikiem ze strony chociażby Manchesteru United.

Komentarze

komentarzy