Jak głosowali dziennikarze w plebiscycie Złotej Piłki? Jest kilka zaskakujących wyborów

Od gali wręczenia Złotej Piłki zaraz minie tydzień. Mimo to, temat prestiżowej nagrody nadal porusza się w mediach. Tym razem światło dzienne ujrzała lista głosów, jakie oddali dziennikarze w plebiscycie Złotej Piłki. Nie brakuje zaskakujących wyborów.

Zacznijmy od naszego przedstawiciela. Polskę reprezentował Maciej Iwański z TVP Sport, który na pierwszym miejscu postawił oczywiście Roberta Lewandowskiego, drugie miejsce padło łupem Jorginho, a podium zamknął Messi. Czwarta lokata to z kolei Cristiano Ronaldo, natomiast piątkę zamyka Kjaer. Ten ostatni wybór może wzbudzać pewne kontrowersje. Oczywiście mamy świadomość, iż Duńczyk został wybrany przede wszystkim ze względu na zdarzenia z meczu z Finlandią na Euro 2020. W aspekcie czysto sportowym, Kjaer nie znalazłby się zapewne nawet w TOP30.

Pierwszy Mbappe, drugi Mount

Dość ciekawego wyboru dokonał dziennikarz z Uzbekistanu, Grigoriy Rtveladze, który wskazał na pierwszym miejscu Mbappe, na drugim Masona Mounta z Chelsea, a podium zamknął Messi. W TOP5 tego dziennikarza nie znalazł się Robert Lewandowski. Mamy jednak świadomość, że z „egzotycznych miejsc” wybory często są zaskakujące. Spore zdziwienie mogą wzbudzić głosy dziennikarza z Brazylii, które były następujące:
1. De Bruyne
2. Jorginho
3. Mbappe
4. Lukaku
5. Neymar

Tak prezentuje się lista wszystkich głosów:

Komentarze

komentarzy