„Jak pokonać City? Oh, nie wiem. Musicie zapytać kogoś innego”

Dlaczego tak kochamy Premier League? Teoretycznie dlatego, że „każdy może wygrać z każdym”, ale to nieprawda. Dzieje się tak dlatego, że z przyjemnością ogląda się spotkania nie tylko 3-4 drużyn, ale całego TOP6 i kilku innych. To właśnie dzięki temu często dostajemy pojedynki, które śmiało można nazwać hitami.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Derby Liverpoolu, Arsenal – Tottenham, Manchester United – Arsenal, a to wszystko tylko w ciągu kilku dni. Jakby tego było mało, w weekend dostaniemy kolejny hit w czubie tabeli, a Chelsea podejmie rozpędzony Manchester City. Na przedmeczowej konferencji Maurizio Sarri został zapytany, jak pokonać zespół pokroju Manchesteru City. Po chwili zastanowienia Włoch z rozbrajającą szczerością odparł:

– Oh, nie wiem. Przeciwko Guardioli, przegrałem każdy mecz, więc musicie zapytać kogoś innego.

Patrząc czysto statystycznie – racja, Napoli Sarriego przegrało przed rokiem z „Citizens” dwukrotnie, w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Najpierw 1:2 na wyjeździe, następnie 2:4 na Stadio San Paolo. Jakby tego było mało, Sarri już na przywitanie z Londynem musiał uznać wyższość Guardioli, przegrywając na początku sierpnia 0:2 w meczu o Tarczę Wspólnoty.

Napoli Chelsea nierówne, a po kilku miesiącach pracy na Stamford Bridge drużyna jest już ukształtowana. Wydarzyć może się wszystko, ale fanom „The Blues” raczej nie przypadną do gustu słowa Włocha i jego „entuzjazm” przed tym starciem. Poczucie bezsilności i przygotowywanie się na prawdopodobną porażkę, czy może zabieg psychologiczny? Tego nie wiemy, ale odpowiedź dostaniemy niedługo – początek starcia o 18:30.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy