Jak poradzili sobie grupowi rywale Polaków w meczach kontrolnych?

Reprezentacja Polski rozegrała w środę towarzyskie spotkanie z Chile. Starcie zakończyło się skromnym zwycięstwem piłkarzy Czesława Michniewicza po golu Krzysztofa Piątka. Co ciekawe, wszyscy rywale „Biało-Czerwonych” na mundialu w Katarze również rozegrali potyczki kontrolne. Jak sobie poradzili?

Głównym faworytem do wygrania grupy C jest oczywiście Argentyna, która zagrała w Abu Dhabi ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Spotkanie obu ekip zakończyło się wysokim zwycięstwem Argentyńczyków 5:0, a aż cztery gole padły w pierwszej połowie rywalizacji. Piękną bramką popisał się Di Maria.

Jako pierwsi ze wszystkich uczestników grupy C, swój mecz rozegrała Arabia Saudyjska, która co prawda przegrała towarzyskie starcie z Chorwacją 0-1 po golu Kramaricia w drugiej połowie rywalizacji, ale w trakcie spotkania stworzyła sobie trzynaście sytuacji bramkowych i potrafiła rozegrać bardzo efektowną akcję.

Przegrany mecz ma za sobą również pierwszy rywal Polaków w grupie, czyli Meksyk, który zmierzył się w Gironie ze Szwecją i zanotował porażkę 1:2. Reprezentacja Meksyku przeważała jednak w tym pojedynku, dłużej utrzymując się przy piłce i wykonując znacznie więcej celnych strzałów. Mowa o siedmiu takich próbach przy dwóch Szwedów.

Komentarze

komentarzy