Jaką rolę otrzyma Krzysztof Piątek w Fiorentinie? Przedstawiciel klubu rozwiewa wątpliwości

Piątek

Kwestią czasu jest, aż Krzysztof Piątek zostanie ogłoszony nowym zawodnikiem Fiorentiny. Reprezentant Polski trafi do ekipy z Florencji na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Pozostaje pytanie, jaką rolę w drużynie i ile minut otrzyma Piątek w drugiej części sezonu. Sytuacja może nie być łatwa. 

Krzysztof Piątek rozgrywa słaby sezon w Berlinie. Nic dziwnego, że zarówno klub z Bundesligi, jak również sam piłkarz podjęli wspólną decyzję o rozstaniu. Przynajmniej na chwilę. Początkowo w kontekście reprezentanta Polski wymieniano zespoły z Turcji. Następnie pojawiła się opcja powrotu do Genoi. Ostatecznie Piątek będzie reprezentować barwy Fiorentiny.

Rola rezerwowego

Przeprowadzka do ekipy z Florencji sprawia, iż Krzysztof Piątek musi zmierzyć się z poważnym konkurentem. To Dusan Vlahovic, jeden z najlepszych napastników grających obecnie w Serie A. Nadzieją dla Polaka był ewentualny transfer 21-latka w zimowym oknie.

Dyrektor Fiorentiny – Daniele Prade wyznał w rozmowie z mediami, iż klub nie zamierza rozstawać się w najbliższym czasie z Vlahoviciem, co oznacza, iż Piątek musi przyjąć rolę rezerwowego – Sprowadziliśmy Krzysztofa Piątka jako rezerwowego dla Vlahovicia. Potrzebowaliśmy kolejnego napastnika.

 

Komentarze

komentarzy